Co by jste měli vědět před samotnou realizací podlahy:


Následující informace by Vám měly doplnit případné nejasnosti, jak bude vše postupovat. Je to návrh na optimální realizaci.

• Podlahové topení: Pokud máte doma podlahové topení, tak pro Vás výběr krytiny není nijak limitující. Většina krytin je vhodná pro podlahové topení. Je ovšem nutné splnit pár podmínek. U novostaveb je nutné, aby před montáží jste si zajistili nátopnou zkoušku. Tu vám zajistí firma, která vám podlahové topení instalovala a předá vám certifikát nebo potvrzení o jejím provedení.

U podlahového topení jsou bohužel také limity. První a velmi důležitý je, abyste zajistili maximální teplotu na podlaze 28°C. Vyšší teplota může podlahu nenávratně poškodit a žádné záruky se na tento druh poškození nevztahují.

Druhým omezením je, že na finální krytinu (dřevo, vinyl, parkety, laminát atd.) nesmí být při používání položen žádný koberec, který by fungoval jako peřina a podlahu přehříval. Také hrozí nenávratné poškození a opět se na tento druh závad nevztahují záruky.

• Příprava podkladu: Z vaší podlahy budou odstraněny veškeré původní krytiny. Podklad bude důkladně odbroušen, aby se odstranily veškeré zbytky lepidel a také nesoudržné vrstvy. Na takto připravený podklad se aplikuje penetrační nátěr, jehož druh je určen dle podkladu (penetrace pro savé či nesavé podklady atd.). Poté je po celém obvodu všech místností aplikována dilatační izolace, obvykle PU pěnou. Po zaschnutí je aplikována nivelační stěrka, která po zaschnutí je přebroušená do absolutní hladkosti. Zde vzniká prostor pro dokončení všech stavebních prací – dokončení malování, elektroinstalace, lepení obkladů dlažeb atd.

• Na vyleštěnou nivelaci se celoplošně lepí Vaše krytina. Sokly se montují až po případné montáži kuchyně a dveřních obložek.

Zakázka je tedy realizována ve 2–3 etapách:
• Příprava podkladu a nivelace
• Broušení nivelace a lepení krytiny
• Soklování a dokončení zakázky.